ul. Powstańców 10, 40-040 Katowice   tel. 32 608 63 71   kom. 600 087 721   fox@galeriafox.pl

Jan Stokfisz Delarue

prace artysty w naszej Galerii

Aby poznać szczegółowe informacje na temat konkretnej pracy prosimy o kliknięcie na jedną z poniższych miniaturek

biografia artysty

Oglądając obrazy Pana Stokfisza - Delarue, jesteśmy trochę jak przed starym albumem rodzinnym, którego strony przewracamy z czułą nostalgią. Stare mury, puste ulice, które pękają, rozlatują się, malowane z fotograficzną precyzją, być może istnieją tylko w nostalgicznej wyobraźni malarza Stokfisza - Delarue. Niezaprzeczalnie jest jednym z najbardziej znanych malarzy pejzażu miejskiego, a zwłaszcza restytucji duszy starych paryskich, weneckich, czy katowickich zaułków.

Urodzony w 1950 roku w Katowicach, absolwent Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych Jan Stokfisz – Delarue rozpoczął karierę, jako pedagog, ale szybko poświęcił się wyłącznie malarstwu i wyjechał do Francji w 1977, gdzie tworzył przez 30 lat. Obecnie artysta od nowa związał swoje życie ze swoimi rodzinnymi Katowicami.

Prace w zbiorach wielu muzeów oraz w kolekcjach prywatnych, m.in. rodzinach Kennedy, Chaplin, Prinzessin von Thurn und Taxis.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji - polityka cookies oraz polityka prywatności

akceptuję