ul. Powstańców 10, 40-040 Katowice   tel. 32 608 63 71   kom. 600 087 721   fox@galeriafox.pl

Beata Jurkowska

prace artysty w naszej Galerii

Aby poznać szczegółowe informacje na temat konkretnej pracy prosimy o kliknięcie na jedną z poniższych miniaturek

biografia artysty

BEATA JURKOWSKA (1957-2015) Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach.Studiowała Malarstwo i Rysunek w pracowni prof. Jerzego Dudy Gracza.W 1983 r. uzyskała dyplom z malarstwa i grafiki książkowej. Zajmowała się głównie malarstwem. .Jej obrazy prezentowane były na kilkunastu (blisko 20-u) wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Japonii,USA, Niemczech, Holandii, Francji ,Grecji. Była uczestniczką wielu plenerów malarskich, aukcji charytatywnych i laureatką artystycznych nagród. Otrzymała m.in.Nagrodę Wojewody Katowickiego „Dla młodych twórców” (1992r), Nagrodę Roku2007 Fundacji Lars & Margit Wannerberg ( Szwecja).Obrazy znajdują się w zbiorach państwowych oraz kolekcjach prywatnych w kraju ina świecie.

W baśniach czeka nas czarna albo biała magia. W obrazach czary Jurkowskiej są bezpieczne, bo sama wróżka wydaje się dobrotliwa: nie pragnie moralizować ani piętnować, a podobne czyni podobnym. Obrazy Jurkowskiej nie są exemplum, choć autorka utrwala w bezruchu – niby motyle– żywiołowość niewidzialnego nieraz świata; niewidzialnego naturalnie dla oczu praktycznych; Ziemia Gorzowska Nr 51-52, 18.12.1997 r. (wstawa w Małej Galerii BWA - Gorzów Wlk.)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji - polityka cookies oraz polityka prywatności

akceptuję