ul. Powstańców 10, 40-040 Katowice   tel. 32 608 63 71   kom. 600 087 721   fox@galeriafox.pl

Franciszek Maśluszczak

prace artysty w naszej Galerii

Aby poznać szczegółowe informacje na temat konkretnej pracy prosimy o kliknięcie na jedną z poniższych miniaturek

biografia artysty

Polski artysta malarz, rysownik, grafik. Franciszek Maśluszczak jest absolwentem Liceum Plastycznego w Zamościu. W 1968r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom artysty sztuk pięknych uzyskał w 1974r. w pracowni grafiki pod kierunkiem prof. Juliana Pałki. Największy wpływ na edukację artysty wywarł prof. Janusz Strzałecki.

Artysta brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego obrazy olejne, grafiki i rysunki znalazły swoje miejsce w zbiorach muzealnych w kraju i w kolekcjach prywatnych m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Szczecinie, Muzeum Okręgowe w Zamościu oraz za granicą: Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum Miejskie w Gandawie.

Autor ilustracji książek dla dorosłych i dla dzieci. Projektuje okładki, wydawnictwa i plakaty. Jego prace zamieszczane są w różnych tytułach codziennej prasy polskiej. Losy artysty pokrótce opisywała w swojej książce „Taniec na cudzym weselu” Hanna Krall. Laureat miasta stołecznego Warszawy za całokształt twórczości. Członek ZPAP i Rady programowej Związku. Otrzymał nagrodę im. Brata Alberta w Rzeszowie i nagrodę Aukcji Wielkiego Serca w Krakowie. Franciszek Maśluszczak jest także wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.