ul. Powstańców 10, 40-040 Katowice   tel. 32 608 63 71   kom. 600 087 721   fox@galeriafox.pl

Adam Plackowski

prace artysty w naszej Galerii

Aby poznać szczegółowe informacje na temat konkretnej pracy prosimy o kliknięcie na jedną z poniższych miniaturek

biografia artysty

Śląski artysta, urodził się w Mysłowicach, ma 65 lat. Jest twórcą interdyscyplinarnym – malarz, kolorysta, grafik. Tworzy malarstwo przedstawieniowe pejzaż, portret, martwa natura, oraz rozwija stworzone przez siebie „malarstwo emocjonalne” (me.art.pl). To tworzenie – poprzez wspólne malowanie dziecka i dorosłego artysty.

Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie filia Grafiki w Katowicach prowadził pracownię Grupy Janowskiej – malarzy nieprofesjonalnych związanych z kopalnią „Wieczorek” i Nikiszowcem jednocześnie prowadząc pracownię rzeźby w katowickim Liceum Sztuk Plastycznych. W 1989 roku pracował i wystawiał swoje prace w New Jersey (USA). Po powrocie do kraju prowadził własną agencję reklamy, projektował też małą architekturę, wykonują m.in. wiele aranżacji.

W roku 2000 założył pracownię malarstwa i nauki rysunku w Mysłowicach gdzie do dziś prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Założył Stowarzyszenie Malarstwa Emocjonalnego Placek w ramach którego realizował projekty unijne, dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym i dla osób z niepełnosprawnościami. Przez 13 lat prowadził własną agencję reklamy.
W 2005 roku zaprojektował i wykonał wystrój miejskiego muzeum dla miasta Mysłowice, następnie wygrywał konkurs i pełni tam funkcję dyrektora do dziś. Organizuje nowe formy edukacji regionalnej i artystycznej, organizuje wydarzenia tworzy do nich oprawę plastyczną i graficzną. Projektuje też grafikę do publikacji.

Adam Plackowski został uhonorowany tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu – jedynego orderu przyznawanego przez dzieci.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji - polityka cookies oraz polityka prywatności

akceptuję