ul. Powstańców 10, 40-040 Katowice   tel. 32 608 63 71   kom. 600 087 721   fox@galeriafox.pl

Franciszek Dziadek

prace artysty w naszej Galerii

Aby poznać szczegółowe informacje na temat konkretnej pracy prosimy o kliknięcie na jedną z poniższych miniaturek

biografia artysty

Urodzony w 1939 roku w Katowicach w Janowie. Zmarł w 2011 roku. Nauka w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. W latach 1960-66 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na katowickim wydziale grafiki. Dyplom w 1959 roku.

Przez większość swego dorosłego życia pracował, jako projektant grafiki dla dzienników, czasopism i wydawnictw książkowych. Od 1966 roku byt projektantem w Pałacu Młodzieży w Katowicach, Instytucie Maszyn Górniczych w Gliwicach, Gastronomii w Katowicach, Hutniczym Przedsiębiorstwie Remontowym w Katowicach i od 1982 do 1990 roku RSW Prasa (tygodnik "Tak i Nie" w Katowicach).

Od początku lat 90-tych, po przejściu na emeryturę, zajmował się tylko pracą twórczą. Wyłącznie malarstwo - pejzaż i portret w rysunku, pasteli i akwareli.

Był organizatorem i uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych (Katowice, Gliwice, Kraków, Zielona Góra, Chorzów, Bytom).

Udział w wystawach zbiorowych w kraju. Nagrody za rysunek i rzeźbę.
Charakterystyka stylu:
Franciszek Dziadek z upodobaniem uprawiał przede wszystkim malarstwo pejzażowe i portretowe. Jego prace wykonane w pastelach, akwareli i rysunku są łatwo rozpoznawalne dzięki przejrzystej kolorystyce, rozlewającej się plamie barwy i interesującym kompozycjom.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji - polityka cookies oraz polityka prywatności

akceptuję