ul. Powstańców 10, 40-040 Katowice   tel. 32 608 63 71   kom. 600 087 721   fox@galeriafox.pl

Edward Habdas

prace artysty w naszej Galerii

nic nie znaleziono

biografia artysty

Urodzony w 1939 roku w Gilowicach. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi) w latach 1958-1963. Dyplom na Wydziale Tkaniny w zakresie tkactwa, w zakresie malarstwa w pracowni Jerzego Nowosielskiego. Twórczość w zakresie malarstwa i grafiki. Od 1972 roku zatrudniony na Wydziale Grafiki początkowo w pracowni technik litograficznych prowadzonej przez doc. Romana Artymowskiego, następnie do przejścia na emeryturę, tj. 2004 roku – w pracowni druku płaskiego.

Umiejętnie przkazywał studentom wiedzę i rozbudzał pasję twórczą. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i ponad dwustu w kraju i zagranicą. Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym kilkakrotnie nagród rektora za osiągnięcia artystyczno-dydaktyczne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji - polityka cookies oraz polityka prywatności

akceptuję